У Києві презентували театральний проект «Слава героям»

20 січня у книгарні «Наш формат» презентували театральний проект«Слава героям». Специфічну комедію Павдв Ар’є представила громадська діячка, акторка Ірма Вітовська. Вона є однією з ініціаторок проекту та його продюсером.

Це – новий спільний проект Театру «Золоті ворота» та Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І. Франка.

Проект підготований за сприяння Українського інституту національної пам’яті. У прес-конференції взяв участь голова УІНП Володимир В’ятрович. Він розповів про важливість проекту, а також про те, як творці вистави працювали з архівними документамии – фото, поезією та листуванням вояків того часу.

Проект є “специфічною комедією” за п’єсою Павла Ар’є – популярного молодого українського драматурга, який живе між Львовом та Берліном. В основі сюжету вистави «Слава героям» лежить сучасна історія двох ветеранів – УПА та Червоної армії, – яких доля зводить в лікарняній палаті. Спектакль розкриває особливо актуальну на сьогодні тему примирення – не лише непримиренних світоглядів наших сучасників, але й загоєння ран, які лежать в основі будь-якого конфлікту.

«Я тішуся, коли люди примирюються, хоча це не примирення, а діалог. Це головне, що треба донести в цій історії. Ідеться про те, щоби зрозуміти іншу точку зору — нехай не прийняти, але зрозуміти, – говорить Ірма Вітовська.

Копродукції – спільні проекти між кількома театрами – це реальність сучасного європейського театру, той досвід, який українська культура лише починає переймати. Слава героям» – це копродукція між двома різними містами – Києвом та Івано-Франківськом. Що досить символічно не лише як жест об’єднання Центру і Заходу, а й як ознака своєрідної театральної децентралізації. Ініціаторами проекту виступили актриса Ірма Вітовська та художні керівники обох театрів Ростислав Держипільський і Стас Жирков. Тож це ще й суттєвий крок у бік європейського, продюсерського типу театру.

У виставі «Слава героям» задіяні актори з кількох театрів: зірки театру «Золоті ворота» Віталіна Біблів, Ірина Ткаченко та заслужений артист України Сергій Кияшко, актори Театру Франка Ксенія Баша-Довженко та Дмитро Рибалевський, а також заслужений артист України Олексій Гнатковський – з Івано-Франківська.

Прем’єра відбудеться до Дня Соборності 22 січня о 19.00

на сцені театру Золоті Ворота (вул.Шовковична, 7а)

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа