У Києві демонтували погруддя партизана-генерала СССР, замголови Президії ВР УРСР Сидора Ковпака

У Києві демонтували погруддя комуніста з Котельви на Полтавщині Сидора Ковпака

У Києві демонтували погруддя комуністичному військовому діячеві Сидору Ковпаку в парку Слави. Про це 4 грудня інтернет-виданню «Новинарня» повідомив представник Національного українського молодіжного об’єднання, громадський діяч Олег Слабоспицький. Демонтаж відбувся відповідно до рішення Київської міської ради від 4 липня 2024 року про усунення цього об’єкта з публічного простору в рамках деколонізації.

Ковпак Сидір – з 1919 р. член ВКП(б), у 1917-19 рр. зі зброєю в руках виступив проти незалежності України: брав участь у боях проти армії Української Держави та загонів вільного козацтва. У 1930-х закінчив спецшколу ОГПУ. З 1937 р. очолює радянський окупаційний виконком м. Путивль. Учасник численних боїв проти загонів УПА, яка виборювала незалежність у боях як проти червоних окупантів з армії Сталіна, так і проти коричневих-з армії Гітлера. З 1944 р. Сидір Ковпак-депутат Верховної Ради УРСР, з 1947 р. по 1967 р. – заступник керівника Президії ВР УРСР. Член ЦК КП(б)У в 1942-1943 та 1949-1967 роках. Брав активну участь у розшуку та репресіях проти антирадянських діячів. Ковпак є особою, яка обіймала керівні посади в збройних формуваннях Союзу Радянських Соціалістичних Республік.

У Полтаві вулицю Ковпака перейменовано на Героїв ОУН. Також ім’я Ковпака прибрано з топонімічної мапи більшості сіл і міст Полтавської області. Водночас позитивний досвід Київської міськради важливо масштабувати й на Котелевську громаду Полтавського району, де комуністичні ідеологи у часи СРСР сформували масштабний культ Ковпака: промосковський комуніст тут прославляється кількома меморіальними дошками та званими «пам’ятниками» (тобто спорудами звеличення цього учасника здійснення російської імперської політики), а ще у назвах вулиць, комунального закладу культури «Котелевський селищний будинок культури ім. С.А. Ковпака» Котелевської селищної ради, опорного закладу Котелевська гімназія №1 імені С.А. Ковпака Котелевської селищної ради, парку-памʼятки садово-паркового мистецтва (№П-131 (має назву Ковпаківський). Також громада фінансує коштом платників податків музей, присвячений діячеві СРСР Ковпаку.

За матеріалами інтернет-видань

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа