У Києві затримали та відправили до психіатричної лікарні відомого мовозахисника Анатолія Ільченка

Повідомлення перше:

16 травня 2012

Повідомляє Олена Білозерська

Як щойно повідомив мені громадський активіст Павло Подобєд, сьогодні, 16 травня, орієнтовно о 10:45-11:00 біля Адміністрації президента під час проведення одиночного пікету міліцією був затриманий правозахисник з Миколаєва Анатолій Ільченко. Його повезли до Печерського райвідділу.

Як розповів Павло, Анатолій Ільченко судився у Миколаєві з працівниками комунальних служб, які не використовують українську мову. Під час перерви у засіданні він мав сутичку з прокурором, який його побив. Пан Анатолій зняв побої, написав купу скарг, але реакції міліції чи прокуратури не добився. Тоді він поїхав до Києва, щоб провести біля одиночний пікет біля АП і привернути таким чином увагу до несправедливості. Де й був затриманий. Це все, що мені наразі відомо.

Миколаївські активісти просять журналістів і всіх, хто може, дозвонитися до райвідділу і дізнатися щось про долю Анатолія Ільченка.

Телефони чергової частини Печерського райвідділу:
+38 (044) 280-6118, (044) 280-7042

Я туди зателефонувала, мене, звісно, відправили до прес-служби – “ми не даємо жодних коментарів”.
Телефон чергового прес-служби ГУ МВС у Києві: 271-99-90.

Думаю, телефонувати на всі номери не зайве – правдиву інформацію не отримаємо, зате захистимо людину увагою до її персони.

http://www.facebook.com/bilozerska

Повідомлення друге:

Миколаївського пікетувальника  Анатолія Ільченка з Печерського райвідділу міліції в Києві відправили в психіатричну клініку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчора, 16 травня, його затримали київські правоохоронці після того, як він вийшов під стіни Міністерства внутрішніх справ України з плакатом «Міністр Захарченко, мабуть, падлюка».

Ось як він сам розповів про це телефоном:

– Протримали мене 15:00 в райвідділі, звинувачень ніяких не пред’явили. Вони побачили, що в моїх діях немає складу злочину, ні адміністративного, ні кримінального. Адвоката так і не пропустили до мене. Приїхала психіатрична швидка допомога, кілька хвилин ми поговорили. І міліціонери, не лікарі, не санітари, а міліціонери взяли мене за руки, вивели на вулицю і заштовхали в швидку допомогу. Привезли мене в психіатричну лікарню (вул.. Фрунзе,103).

Анатолій Михайлович  думає, що лікарі його відпустять незалежно від того, хворий він чи здоровий, так як нічого злочинного він не здійснював.

– Жодного відповідного протоколу складено не було. Ніяка експертиза не потрібна. Я нікому не погрожував, не вдарив, не матюкаюся, не замахнувся, а сам собі стояв. Підійшли міліціонери: «Зніміть плакат!». Кажу, що у мене плакат – це фартух, бо вітер і холодно, а у мене легка сорочка, ось я і одягнув фартух, він мене захищав. Вони запитали про напис на плакаті, але на куртках у багатьох щось написано, – пояснив Ільченко.

Наразі зв’язку   з паном Ільченко немає.  Ми  звертаємося до небайдужих діячів про допомогу!

Приймальня УГСПЛ в Миколаєві

097 219-00-66

Джерело

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа