На сайті Київської міської державної адміністрації розпочалось громадське обговорення щодо перейменування вулиці Марини Раскової у Дніпровському районі міста Києва на вулицю Євгена Сверстюка.
Раніше Український інститут національної пам’яті звернувся з відповідним листом до київського міського голови про те, щоб вулиця, на якій жив український філософ, правозахисник, дисидент Євген Сверстюк, була названа його іменем.
Зараз ця вулиця простягається від Броварського проспекту до бульвару Верховної Ради у житловому масиві Лівобережний, і називається іменем співробітниці НКВД, радянської льотчиці Марини Раскової.
«Без Євгена Сверстюка важко уявити сучасну Україну, її культурну та інтелектуальну спадщину, врешті – культурну мапу Європи ХХ століття. Він заслужив на те, щоб його іменем назвали вулицю в столиці, – каже Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. –Тим паче, вулиця, на якій він жив, не має для Києва історичної ваги: Марина Раскова не мала жодного відношення до України, була уповноваженим особливого відділу НКВД та членом ВКП(б)».
Голова УІНП зауважив, що столиця має нарешті позбутися тоталітарного минулого у топоніміці і гідно вшанувати свого співвітчизника.
Євген Сверстюк відійшов у вічність 1 грудня 2014 року.
Також на сайті КМДА розпочалося громадське обговорення щодо перейменування вулиці Комуністичної у Дарницькому районі міста Києва на вулицю Дмитра Воєводіна, нової вулиці у Печерському районі на вулицю Кахи Бендукідзе, вулиці Лауреатської у Голосіївському районі міста Києва на вулицю Петра Тронька.
Прес-секретар УІНП