Громадськість, історики і музейники обговорять увічнення пам’яті про Революцію гідності та можливість створення Музею Майдану у Жовтневому палаці на прес-конференції «ЯК УВІЧНИТИ ПАМ’ЯТЬ ПРО РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ?».
Середа, 11 лютого, 10:30
Виставка «Творчість Свободи: (р)еволюційна культура Майдану»
Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”, Київ, вул. Лаврська, 19
Ключові питання:
-
обговорення проекту Закону України № 2058 «Про увічнення пам’яті про Революцію гідності 2013-2014 років» (зареєстрований у Верховній Раді України депутатами всіх фракцій більшості 9 лютого 2014 року);
-
Музей Майдану — пам’ять, свобода, майбутнє. Творімо разом!
Вже понад рік музейники, громадські активісти та Український інститут національної пам’яті працюють над створенням Музею Майдану. Розробка концепції та стратегії, збір артефактів та спогадів, перші виставки, інтерактивні міждисциплінарні заходи, просвітницькі програми — все це стало можливим завдяки підтримці громадян. Сьогодні нарешті з’явилася реальна можливість об’єднати зусилля громадськості і держави. Саме це питання ми плануємо обговорити в контексті положень законопроекту № 2058, внесеного на розгляд парламенту напередодні роковин розстрілу мирних активістів на Майдані.
Учасники прес-конференції:
-
Ігор Пошивайло, кандидат історичних наук, голова Музейної ради при Міністерстві культури, заступник генерального директора Музею Івана Гончара
-
Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті
-
Євген Глібовицький, політолог, журналіст, керуючий партнер консалтингової компанії pro.mova, викладач програм зі стратегій та маркетингу в Україні, Грузії та Центральній Азії
-
Василь Рожко, кандидат архітектури, начальник управління музейної справи Міністерства культури України
-
Тимур Бобровський, кандидат історичних наук, археолог, завідувач сектору археологічних досліджень Національного заповідника “Софія Київська”
-
Микола Скиба, історик, етнолог, директор ГО “Агенція культурних стратегій”, учасник групи з розробки стратегії для царини культури “Культура 2025”
-
Катерина Чуєва, представниця Президії Українського комітету ІСОМ та ІСОМ-Europe, заступник генерального директора Музею Ханенків, учасниця групи з розробки стратегії для царини культури “Культура 2025”
-
Анастасія Гайдукевич, історик, старший науковий співробітник Музею Івана Гончара, голова ГО “Слава князів Острозьких”
Організатори:Ініціативна група МУЗЕЙ МАЙДАНУ / МУЗЕЙ СВОБОДИ