У Казані пройшов пікет за рівноправність татарської та російської мов

318202520_8610794338963033_7432905518035059096_n

Спілка татарської молоді «Азатлик» продовжила серію акцій на підтримку татарської мови.

На площу Тукая у Казані сьогодні вийшла активістка руху з плакатом «Ми вимагаємо рівноправності та справедливості! Потрібно повернути обов’язкове вивчення державної татарської мови!»

«Згідно зі ст. 8 Конституції Татарстану, державними мовами є рівноправні татарська та російська мови. Але, на жаль, татарська мова не викладається обов’язково. Тому ні про яку рівноправність не йдеться», — пояснив «Ъ-Казань» голова «Азатлика» Наїль Набіуллін.

Він вважає, що «нинішнє становище татарської мови є образливим». Нагадаємо, з 1990-х років татарська мова викладалася в школах республіки в обов’язковому порядку для всіх дітей незалежно від національності та в рівних обсягах з російською мовою.

Ця практика була припинена у 2017 році після прокурорських перевірок. Відповідно до внесених після поправок до федерального закону «Про освіту», рідні мови у регіонах вивчаються тепер лише з письмової згоди батьків учнів.

Джерело: Комерсант.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа