У Харкові знешкодили діяльність угруповання, яке працювало під кураторством криміналітету рф

«Спеціалізувалися» фігуранти на вимаганні коштів з підприємців та крадіжках. Серед учасників групи – утриманці Харківського СІЗО та мешканці Харкова. 

За даними слідства, організував діяльність угруповання так званий «смотрящий» за СІЗО. У спільники залучив кримінальників, один з них також знаходиться в установі. Останнього затримували в лютому 2023 році за вимагання. Перебуваючи в установі, він увійшов до складу іншого угруповання та став «довіреною особою» його лідера.

Дане угруповання працювало під кураторством російських «ворів в законі». Його учасники «спеціалізувалися» на вимаганні коштів з підприємців та крадіжках. За задокументованими фактами суми «боргів» коливалися від 300 000 до 600 000 гривень. 

Оперативники 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі СУ ГУНП в Харківській області за силової підтримки поліції особливого призначення провели обшуки за місцями утримання та проживання фігурантів. Вилучили зброю, телефони, список з «боржниками». 

На підставі зібраних доказів так званим «смотрящому» за СІЗО, його «довіреній особі» та ще трьом учасникам угруповання слідчі повідомили підозру за ч. 4 ст. 189 (вимагання, вчинене у складі організованої групи) Кримінального кодексу України. Ще одному їхньому спільникові  – за ч. 4 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Кримінальникам з волі суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Заходи з викриття проводилися спільно з працівниками СБУ в Харківській області, спецпідрозділу СБУ «Альфа» та Північно-східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Харківська обласна прокуратура. 

 

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа