У Харкові встановлять 13 пам’ятних дошок загиблим учасникам війни з росією

photo_2023-10-19_11-42-06Відкриття пам’ятної дошки загиблому військовому Сергію Гальцову,серпень 2023 року. Фото: Харківська міськрада

Міська топонімічна комісія погодила встановлення в Харкові меморіальних дошок полеглим військовим і пам’ятного знака комунальникам.

Про це повідомили в Харківській міськраді.

«Комісія рекомендувала встановити 13 меморіальних дошок загиблим випускникам шкіл Харкова — учасникам бойових дій проти російського агресора», — йдеться в повідомленні.

393589882_792895382846026_6503597593200235283_n

Також погодили пам’ятні дошки:

  • почесному харків’янину, колишньому директору Інституту неврології, психіатрії та наркології НАМН Петру Волошину;
  • скульптору, народному художнику України, почесному громадянину Харківської області Сейфаддіну Гурбанову;
  • колишньому першому заступнику начальника Харківського військового університету Михайлу Пічугіну.

«Зазначимо, що остаточне рішення про надання дозволу на встановлення пам’ятних знаків та меморіальних дошок ухвалюється виконавчим комітетом міської ради, а питання щодо перейменування об’єктів топоніміки виноситься на сесію міськради», — додають у мерії.

Комісія також рекомендувала встановити пам’ятний знак працівникам КП «Харківські теплові мережі» та перейменувати залізничну станцію «Харків-Балашовський» на «Харків-Слобідський».

Напередодні засідання депутатка Харківської міськради Ірина Гончарова писала у Facebook, що до порядку денного комісії не включили перейменування вулиць — навіть «пропозиції, вже давно погоджені з експертами та громадськістю».

«Харків єдиний обласний центр у якому вперто гальмується деколонізація. Навіть Мерефа і Валки випереджають, не кажучи про Ізюм. Незабаром закінчиться шестимісячний термін, визначений законом для зміни російських імперських назв. Я вважаю, що відбувається саботаж», — прокоментувала Гончарова.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа