У Харкові підрахують пам’ятники, які підлягають демонтажу за законом про деколонізацію

Списки пам’ятників та елементів на різних об’єктах, які потрібно демонтувати, мають підготувати голови адміністрацій районів, комунальні підприємства та установи. 

Відповідне розпорядження підписав 15 лютого міський голова Ігор Терехов.

«Головам адміністрацій районів Харківської міської ради спільно з виконавчими органами міської ради та комунальними підприємствами, установами та організаціями здійснити інвентаризацію та підготувати пропозиції щодо пам’ятників, пам’ятних знаків, їхніх окремих елементів, що розташовані на об’єктах, які перебувають у публічному просторі міста Харкова та підлягають демонтажу (перенесенню, вилученню) з публічного простору відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», — сказано в документі, опублікованому в Єдиному міському реєстрі актів Харківської міської ради.

Департамент житлово-комунального господарства має зібрати дані про пам’ятники, пам’ятні знаки чи окремі елементи, які символізують російську імперську політику, що розташовані у місцях почесних поховань за межами кладовищ.

До 26 лютого «демонтажні» пропозиції мають надати відділу з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Харківської міської ради. Цей відділ до 29 лютого зобов’язують зробити узагальнений перелік.

Надалі до 6 березня готуватиметься проєкт розпорядження міського голови про демонтаж чи перенесення пам’ятників.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа