У Будапешті відкрилася виставка трофейних зразків знищеного та захопленого озброєння та військової техніки російської армії

Представлені експонати яскраво демонструють, з якою технікою стикаються українські захисники та чим забезпечений звичайний російський солдат. Виставлено також частини крилатих та балістичних ракет, БПЛА, розвідувальних та ударних дронів тощо.
Основна мета – інформування широких кіл громадянського суспільства країн Європейського Союзу щодо агресії російської федерації проти України та її громадян, конкретних фактів злочинів в ході агресії проти України, порушень правил ведення війни, норм міжнародного гуманітарного права, морського права, статуту ООН та інших міжнародних зобов’язань, порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях, військових злочинів армії росії на території України.
 
За допомогою експонатів відбувається висвітлення ситуації в Україні і навколо неї (незаконна окупація і мілітаризація російською федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, залучення терористичних організацій, найманих бандитських угруповань, приватних військових компаній, які забезпечуються, фінансуються, координуються та утримуються рф і використовуються у бойових діях на території України).
 
Представлені зразки також слугують наочним свідченням щодо невибіркового використання різних типів озброєння для завдання ударів, в тому числі по цивільній інфраструктурі України (уламки Shahed-136, Х-101/555, Кинджал) та проти цивільних громадян (касетні суббоєприпаси, ПОМ-2, ПФМ-1, протипіхотні міни та інше).
Детальні описи експонатів, наведення їх тактико-технічних характеристик, представлення зразків спорядження та озброєння рф у знищеному вигляді (в т.ч. трофейні зразки) слугують наочним доказом та сприяють розвінчанню міфів про непереможність (могутність) армії рф, рівень посередньої якості деяких зразків.
Водночас, ця виставка є свідченням надзвичайної хоробрості та професіоналізму Збройних Сил України.
 
 
Виставка організована Національним військово-історичним музеєм України Міністерства оборони України, Центром досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Збройних Сил України на запрошення Асоціації “Фундація “Золота Бджола” (Бельгія).
Виставка проводиться за сприяння:
• Міністерства оборони України;
• Міністерства закордонних справ України;
• Посольства України в Угорщині;
• Всеукраїнської асоціації “Кадетська Співдружність”;
• Державного самоврядування українців в Угорщині;
• Центру української культури та документації (Угорщина).
У своїх вступних промовах представники посольства та організаторів зазначили, що ця виставка – нагадування про те, що боротьба українського народу — це боротьба за життя і свободу кожного українця, а також, що потрібно підтримувати Україну всіма доступними засобами, щоб представлені російські експонати у справному стані не потрапили вглиб Європи.
Виставку вже відвідали представники посольства, українські та угорські громадяни, військовий аташе в Угорщині зі своїми колегами з інших країн, зокрема із США, Німеччини, Австрії, Польщі, Південної Кореї та ін.
Виставка проходить у приміщенні Державного самоврядування українців в Угорщині (Budapest, Hajós u. 1, 1065) по 14 червня включно.
Всі охочі можуть ознайомитися з експонатами, замислитися над важливістю нашої боротьби та підтримати Україну в її прагненні до справедливого миру та свободи.
Після завершення, виставка «Код Незламності» буде переміщена до Федеративної Республіки Німеччина (м. Берлін) для підготовки до відкриття 27 червня 2024 року у Berlin Story Bunker.
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа