The Washington Post: жінки відмовляються сидіти поруч з дружиною президента США Джилл Байден

Перша леді України Олена Зеленська відмовилась від запрошення на звернення Джо Байдена до нації, оскільки її хотіли посадити поруч із вдовою російського опозиціонера Олексія Навального, Юлією. 

Про це пише The Washington Post.

За інформацією видання, Зеленська мала сидіти біля першої леді Джилл Байден і Юлії Навальної. Так хотіли показати «образ жінок, кожна з яких є символом опору російському президенту путіну» — це мало стати потужним фоном для виступу президента Байдена на спільній сесії Конгресу.

WP з посиланням на українські джерела пише, що потенційна присутність Навальної викликала «дискомфорт» в української сторони, зокрема через позицію Навального щодо Криму — після анексії півострова в 2014 році він сказав, що «Крим не бутерброд з ковбасою, щоб його туди-сюди повертати».

Також видання припускає, що причиною відмови Зеленської могло стати небажання Києва псувати відносини з республіканцями, які сьогодні блокують продовження допомоги Україні. Її присутність могла б виглядати як «надто тісний звʼязок із Байденом».

У команді Олени Зеленської Суспільному підтвердили, що перша леді отримала запрошення на виступ Байдена, втім не зможе взяти участь у заході через «завчасно заплановані події» у своєму графіку.

Вдова Навального Юлія також відмовилась від поїздки в США через «втому і стрес» у звʼязку зі смертю її чоловіка.

Передвиборча постановка не вдалась.

Джерела: The Washington Post  &  uapost.us

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа