Театральний центр, що діє на базі Києво-Могилянської академії, заявив про загрозу знищення

Screenshot - 11302017 - 04:50:36 PM30 листопада в Центрі Леся Курбаса в рамках мистецької акції “Пасіка гуде!” відбулась прес-конференція представників Театрального центру “ПАСІКА”. Її метою є привернення уваги до проблеми, в якій опинився театральний центр. Нещодавно Києво-Могилянська академія припинила з ним співпрацю.
Києво-Могилянська академія, успадкувавши барокову традицію, від самого початку була  потужним культурним центром, спершу підтримавши Експериментальний театр НаУКМА, а згодом цілий театральний центр європейського типу «Пасіка». Окрім театрального напряму працювала мистецька галерея, музичні колективи, були створені мистецькі журнали тощо. Таким чином вона слугувала прикладом культурної інституції світового рівня. Керівництво обговорювало з Центром ідею створення мистецького факультету на його базі. Поєднання фахової та студійної роботи було значно ефективнішим, ніж суто аматорська робота. І це відповідало традиціям Могилянки, де мистецька складова була обов’язковою в освіті і житті.
Театральний центр “Пасіка” – це полігон молодої театральної формації, який існує вже 15 років і через який пройшла левова частка нині вже відомих театральних діячів. На сьогоднішній день “Пасіка” налічує вісім театральних колективів. За роки існування театральний центр «Пасіка» став потужним вільним майданчиком сучасного мистецтва: вистави і фестивалі, майстер-класи і драматургічні читання, гастролі інших театрів тощо.
Проте з вересня цього року сталася безпрецедентна подія в історії НаУКМА і міста Києва. Культурний центр фактично було ліквідовано. Пасічани також втратили дах над головою. Києво-Могилянська Академія, яка тривалий час була у фарватері мистецького авангарду і слугувала прикладом європейського рівня для всього культурного середовища столиці, стала на шлях консерватизму і ар’єргарду. Подібна антикультурна і антиєвропейська політика, очевидно, має негативні наслідки і для самої Академії, і для всього культурного життя столиці. Адже основою європейських принципів культурної політики в театральній галузі є підтримка незалежних театрів, експериментальних проектів, творчої молоді. Проте в столиці України все навпаки – ліквідується єдиний відкритий театральний майданчик європейського типу в Києві, що існував на демократичних засадах і підтримував молоді таланти.
Нині театрали шукають виходу, аби продовжити свою унікальну роботу, аналогів якій в Україні неіснує. Ні для кого не є секретом, що студенти, які закінчують театральні виші, опиняються у безвихідній ситуації, адже дорога до державних театрів для них переважно закрита. Вже багато років саме Театральний центр “Пасіка” відчиняє двері для творчих людей з найрізноманітнішими театральними проектами, і вони не обмежуються цензурою. Єдиною умовою була україномовність, що є унікальним і дуже важливим сьогодні.
Прес-конференція відбулась у неформальній затишній атмосфері. Її учасники пригощали журналістів та інших театралів медом, смаколиками і трав’яними чаями.
У заході взяли участь режисери Андрій Приходько, Юлія Гасиліна, Олександра Карвченко та Катерина Чепура
На прес-конференції також було оголошено звернення до можновладців з проханням підтримати Театральний центр “Пасіка” і посприяти в пошуку приміщення для його діяльності.
Мистецька акція “Пасіка гуде!” відбудеться 1-4 грудня в Центрі Леся Курбаса. Початок вистав – о 19:00, майстер-класів – о 16:00.

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа