Судитимуть двох правоохоронців, які займалися поборами на блокпосту у Дніпропетровській області

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо двох правоохоронців, які займалися поборами під час патрулювання на одному з блокпостів Дніпропетровщини. Викриття зловмисників відбувалося за сприяння ДВБ Нацполіції.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Правоохоронці під час патрулювання зупиняли автомобілі за нібито порушення ПДР, але замість штрафів вимагали заплатити їм від 7 до 20 тис. грн залежно від «виявленого» правопорушення. Вони вводили «порушників» в оману, погрожуючи позбавленням водійського посвідчення. У підсумку у водіїв не залишалось іншого варіанту, як заплатити.

Хабарі фігуранти брали готівкою на місці, або «пропонували» банківський переказ на картку їх товариша. Спільником виявився колишній працівник того ж відділку поліції, який вийшов на пенсію та вирішив підзаробити.

Слідчі ДБР задокументували 14 епізодів вимагання та отримання правоохоронцями грошей від водіїв на загальну суму понад 140 тисяч гривень.

Правоохоронці та їх спільник обвинувачуються в одержанні службовою особою неправомірної вигоди, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, вчинене повторно, у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.

Процесуальне керівництво здійснювала Київська обласна прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа