Студенти попереджають Табачника і Луцького, що законопроект № 9655 не пройде

«Законопроект № 9655 «Про вищу освіту» авторства Табачника і компанії є способом узаконити всі корупційні схеми, які існують в нинішній освітній системі». Про це повідомив координатор АнтиТабачної кампанії Пархоменко Сергій в ефірі передачі «Спільна правда».

Пархоменко наголосив, що студентство чинитиме рішучий опір прийняттю цього проекту закону, який перетворює спудеїв на статистів та об’єкт наруги з боку адміністрації вишів.

«Законопроект фактично дає право піднімати плату за навчання за контрактом посеместрово, бо ціна, згідно редакції статті 67 документу, встановлюватиметься не на весь період навчання, а на період дії контракту зі студентом, умови якого внз може змінювати що півроку. Вийде нова постанова Міносвіти – і ректор, прикриваючись цим, може змінити умови договору», – каже координатор АнтиТабачної кампанії.

Про небезпеку законодавчої ініціативи Табачника наголосила й інший гість програми – президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова:

«Проект закону № 9655 може позбавити стипендій всіх, окрім «круглих відмінників», бо, піднявши за законопроектом стипендію до прожиткового мінімуму, не передбачається додаткового бюджетного фінансування, як говориться в пояснювальній записці до цього документу».

Нагадаємо, в понеділок координатори акцій проти законопроекту № 9655  Михайло Каменєв, Михайло Лебедь та Катерина Чепура мали зустріч із лобістом цього документу, кумом Міністра освіти Дмитра Табачника, головою парламентського комітету з питань науки та освіти Максимом Луцьким, після якої якої заявили, що не припинять протестів, поки з проекту Закону України «Про вищу освіту» не приберуть всі дискримінаційні норми.

Сьогодні ж одна з організацій-учасниць протестів – Фундація Регіональних Ініціатив – проводить прес-конференцію «Три законопроекти “Про вищу освіту”. Позиція молоді», повідомляє сайт ФРІ.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа