США повернули хуситам статус терористичної організації

ДжейкСалліван

США знову внесли хуситів до переліку світових терористичних організацій через їхні напади на торговельні судна в Червоному морі.

Про це йдеться в заяві радника очільника Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана.

«Напади хуситів підпадають під хрестоматійне визначення тероризму. Вони поставили під загрозу американський персонал, цивільних моряків і наших партнерів, поставили під загрозу світову торгівлю і загрожують свободі судноплавства», — заявив Салліван.

У відповідь на постійні загрози і напади США вносять організацію «Ансар Аллах», також відому як хусити, до списку міжнародних терористичних організацій. Це перешкодить фінансуванню тероризму для хуситів, ще більше обмежить їхній доступ до фінансових ринків і примусить їх нести відповідальність за свої дії. Якщо хусити припинять напади на кораблі в Червоному морі та Аденській затоці, США переглянуть це рішення.

Рішення набуде чинності через 30 днів після оголошення. Це дозволить США забезпечити гуманітарні винятки для того, щоб дії були спрямовані проти хуситів, а не проти народу Ємену. Комерційні поставки в єменські порти, зокрема продовольство, медикаменти і паливо, не підпадають під санкції США.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа