Сьогодні день народження українця, який знімав з бойового чергування російські стратегічні ракети

23 жовтня 2016 року – відзначає 80-річний ювілей Станіслав Ус.

Ус С.И. фотоСтаніслав Іванович Ус є організатором та проектувальником ракетних комплексів стратегічного напрямку. Займався питаннями експериментальної та льотної розбробки і серійним виробництвом трьох поколінь ракетних комплексів стратегічного призначення, в тому числі першого в світі комплексу з роздільною головною частиною.

Ус Станіслав Іванович народився 23 жовтня 1936 року в с. Широке Широківського району Дніпропетровської області. В 1959 році закінчив Дніпропетровський державний університет та отримав диплом за спеціальністю ” Механік”, кваліфікація “Інженер-механік”. З 1959 року працював у державному конструкторському бюро “Південне” на посадах інженера-конструктора, провідного конструктора. У 1981 році його призначають Головним конструктором КБ “Південне”. У цей час за участю С.І. Уса були розроблені стратегічні ракетні комплекси типу Р-36М і його модіифікації (відомі як “Сатана” – “Воєвода”). У роки роззброєння він активно займається конверсійними програмами. Організує процес використання знятих з бойового чергування ракет за програмою ” Дніпро”.

Станіслав Ус є Академіком академії технологічних наук України. Він – заслужений машинобудівник України, Почесний громадянин міста Дніпро (2010 рік) та с. Широке.

Тривалий час веде активну громадську діяльність як генеральний директор благодійного фонду “Патріот”, який займається соціальним захистом, підтримкою та допомогою видатним громадянам Дніпропетровської області та їх родинам, двічі обирався депутатом Дніпропетровської міської ради 5 і 6 скликань.Нагороджений багатьма державними преміями, орденами і медалями СРСР і України, у 1990 році йому було присвоєне звання Героя Соціалістичної Праці. Його син Сергій Станіславович Ус продовжив справу батька – він провідний конструктор КБ ” Південне”.

Одна із зірок у сузір’ї Великої Ведмедиці носить ім’я легендарного конструктора Дніпропетровщини і України Станіслава Івановича Уса.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа