За процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури шести учасникам злочинної організації повідомлено про підозру у створенні та участі у такій спільноті з метою незаконного збуту наркотичних і сильнодіючих медичних засобів засудженим та надання й одержання неправомірної вигоди (ч. ч. 2, 3, 5 ст. 255, ч. ч. 1, 2 ст. 369, ч. ч. 1, 3 ст. 368, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 321 КК України).
За даними слідства, злочинну організацію створив засуджений з так званим статусом «смотрящий» виправної колонії. Він залучив трьох ув’язнених, місцева жителя та працівника цієї установи.
Підозрювані налагодили мережу систематичної закупівлі та збуту наркотичних засобів, у якій кожний виконував свою функцію (одержання, передача в установу, збут).
Особлива роль відведена спвробітнику виправної колонії, який забезпечував безконтрольну доставку передач зі вмістом наркозасобів. За разові «гонорари», подекуди до 3 тис грн, він не перевіряв вміст передач із прихованими забороненими речовинами та не проводив обшуків засуджених.
Протягом травня-вересня 2024 року співучасники злочинної групи отримали через пошту майже 30 посилок з наркотичними та сильнодіючими лікарськими засобами в особливо великому розмірі. «Товар» збули наркозалежним засудженим.
Під час обшуків у фігурантів вилучено метадон в особливо великих розмірах, канабіс, димедрол та зопіклон.
Досудове розслідування проводить ГУНП в області, оперативний супровід забезпечує Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України та Управління СБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 24.01.2025