Слідчі Нацполіції ліквідували масштабний call-центр в Одесі, працівники якого викрадали кошти з банківських рахунків іноземців

В офісі працювали понад сімдесят осіб віком від вісімнадцяти до тридцяти років. Незаконно отримавши банківські дані іноземних громадян, фігуранти вивели на підконтрольні рахунки майже 1,5 мільйона гривень. Серед потерпілих — клієнти банків США, Франції, Великобританії, Іспанії, Польщі, Об’єднаних Арабських Еміратів та інших країн. 

 За матеріалами слідства, фігуранти купували у «DarkNet» бази даних клієнтів банківських установ з їхніми номерами карток, строком їх дії, CVV-кодами тощо. Після зловмисники телефонували чи писали їх власникам повідомлення про виграш значних коштів, а для їх отримання необхідно було назвати код, зазначений в sms.

Насправді ж це був одноразовий пароль перевірки, за допомогою якого зловмисники привʼязували картки потерпілих до своїх гаманців Apple та Google Pay і виводили їх кошти на підконтрольні рахунки, заздалегідь відкриті на підставних осіб в українських державних банківських установах.

Для припинення злочинної діяльності поліцейські провели ряд санкціонованих обшуків на території міста Києва, Сумської, Черкаської та Одеської областей, в ході яких вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони з інформацією, яка підтверджує факт вчинення злочинів.

Слідчі Нацполіції повідомили чотирьом особам про підозру у вчиненні крадіжки в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 Кримінального Кодексу України) та несанкціонованого втручання в роботу інформаційно-комунікаційних систем (ч. 1 ст. 361 Кримінального Кодексу України).

Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх учасників незаконної діяльності.

Процесуальне керівництво розслідування здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід — Департамент кібербезпеки СБУ. 

 

За матеріалами Головного слідчого управління Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа