Слідчі ДБР допитали понад 100 військових у справі про прорив росіян на Харківщині

У справі про обставини російського прориву на півночі Харківщини досліджують секретні документи Збройних сил України, процедура їх вилучення ускладнена.

«Усі ці документи секретні. Що це за собою тягне? Ускладнену процедуру їх вилучення, отримання, доступу до документів слідчих та експертів. Цих документів дуже багато, вони специфічні, зберігаються в різних місцях, а деякі банально неможливо вилучити, тому що зараз вони використовуються — без них можуть бути паралізовані якісь процеси на лінії фронту», — в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» розповів перший заступник директора Державного бюро розслідувань Олександр Удовиченко

За його словами, у справі допитали 104 людини, в тому числі військове керівництво.

«Це військове керівництво, бійці, які безпосередньо перебували на полі бою, багато інших людей. Деяких допитували по три-чотири рази», — уточнив він.

Перший заступник директора ДБР додав, що головнокомандувач ЗСУ сприяє слідству.

«Актуальність і важливість справи очевидна. Щотижня керівництво того чи іншого правоохоронного органу виїжджає на місце, щоб тримати на контролі перебіг розслідування. Я як організатор слідчого процесу дуже вдячний головнокомандувачу — він сприяє розслідуванню, зацікавлений у тому, щоб ми розібралися», — сказав Удовиченко.

Російська армія пішла у наступ на півночі Харківщини 10 травня близько 05:00. Агресору вдалося повторно окупувати прикордонні села. Війська рф контролюють частину Вовчанська, в місті тривають вуличні бої. 

27 травня Державне бюро розслідувань повідомило про відкриття провадження із попередньою кваліфікацією «самовільне залишення поля бою та недбале ставлення до військової служби» (ст. 429, ч. 4 ст. 425 КК України). У межах справи перевіряють рівень забезпечення та укомплектування особовим складом частин ЗСУ, зведення фортифікаційних споруд, взаємодію між військовими підрозділами, досліджуються можливі факти безпідставного залишення бойових позицій підрозділами ЗСУ.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа