СБУ затримала російського «крота» у лавах ЗСУ, який збирав інформацію про західне озброєння та «полював» на ППО

FxhN_J7XwAAazoY

Військова контррозвідка та слідчі Служби безпеки викрили ще одного зрадника у результаті багатоетапної спецоперації у прифронтових районах України.

Зловмисником виявився мешканець Бахмута, якого ще до початку повномасштабного вторгнення завербував представник 72-го розвідцентру гу гш зс рф (більш відомого як ГРУ) Микита Климовський.

FxhOAIiXgAE0bxU

Після 24 лютого минулого року росіянин поставив своєму агенту перше розвідзавдання – повідомляти агресору про наслідки повітряних ударів по українському місту.

Також окупантів цікавили точні координати мостових переходів у Бахмуті та на його околицях.

Згодом зрадник отримав від російської воєнної розвідки наступне завдання – прибути до Дніпропетровщини та мобілізуватися до лав Сил оборони.

FxhOBD9X0AEz1fw

Після зарахування до складу однієї з військових частин ЗСУ ворожий агент збирав інформацію про кількість особового складу та наявне озброєння в підрозділах.

Також фігурант передав агресору інформацію про можливі візити до гарнізону представників вищого командування Збройних Сил України.

У зв’язку з цим перевіряється інформація щодо підготовки ймовірної диверсії проти посадовців ЗСУ.

FxhOCT6X0AAWGPI

Крім того, зловмисник намагався виявити місця базування української системи протиповітряної оборони та новітнього західного озброєння.

Втім, військові контррозвідники та слідчі СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили зрадника, задокументували злочинні дії і затримали його на спробі передачі розвідданих російській спецслужбі.

Встановлено, що для комунікації з воєнною розвідкою рф їхній поплічник використовував месенджер «Телеграм».

Під час обшуків у фігуранта виявлено два мобільні телефони, один із яких він використовував лише для зв’язку зі своїм «куратором» з ГРУ.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Наразі він під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Спецоперацію проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Джерело: СБУ

Збирав дані про західне озброєння, ППО та готував диверсію проти військових

СБУ затримала зрадника в Збройних Силах України. російське гру завербувало Андрія Казьміна ще до початку Великої війни.

А після 24 лютого куратори поставили завдання мобілізуватись до ЗСУ.

Казьмін зливав рашистам інформацію про наслідки ракетних ударів, координати різних об’єктів, кількість українських захисників та озброєння. Навіть передавав дані про візити командування до гарнізону, щоб спланувати диверсію.

Тепер буде розповідати слідчим СБУ усі деталі своєї роботи на російську розвідку, бо йому світить довічний строк.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа