СБУ затримала на Херсонщині ще двох колаборантів, які змушували односельчан «голосувати» на псевдореферендумі рф

GD8yJVPWgAAWaSY

Служба безпеки викрила на Херсонщині ще двох колаборантів, які організовували проведення незаконного референдуму рф у період окупації правобережжя Херсонщини.

Перебуваючи у лавах загарбницьких «виборчкомів», вони обходили оселі місцевих жителів та вимагали від людей «проголосувати за приєднання» регіону до складу росії.

GD8yJVOWsAAIBHt

Фігуранти змушували людей ставити «потрібні» відмітки у фейкових бюлетенях і контролювали «правильність заповнення».

У разі відмови підтримати агресора, зловмисники погрожували «здати» односельчан озброєним рашистам, які супроводжували їх під час дворових обходів.

GD8yJVSXIAAZNd0

Співробітники СБУ затримали обох колаборантів у результаті стабілізаційних заходів у звільненій частині регіону. Затримана жінка намагалась переховуватись від правосуддя у помешканнях своїх знайомих, яких вона використовувала «втемну».

За даними слідства, фігурантами є мешканка Милового та житель Білозерської громади.

GD8yL4XXQAASyef

Після захоплення регіону вони підтримали російських загарбників та добровільно ввійшли до складу окупаційної адміністрації рф.

Там їм поставили завдання щодо організації псевдореферендуму росії у тимчасово захоплених населених пунктах.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Наразі вони під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва Бериславської окружної та обласної прокуратур.

Служба безпеки України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа