СБУ та НАБУ викрили у Кропивницькому суддю, який просив хабаря, щоб «відмазати» від тюрми винуватця смертельного ДТП

F9XTmCxW0AALiXa

Служба безпеки та Національне антикорупційне бюро проводять системну боротьбу з корупцією в судових органах. У результаті комплексних заходів викрито суддю Кропивницького апеляційного суду, який просив гроші з фігуранта кримінального провадження.

Посадовець хотів одержати 10,5 тис. американських доларів з обвинуваченого у дорожньо-транспортній пригоді, яка призвела до загибелі людини.

F9XTmCyWkAAsnOj

За цю суму суддя обіцяв призначити підсудному покарання, непов’язане з реальним терміном позбавлення волі.

До протиправної діяльності посадовець залучив свого знайомого – ексспівробітника розформованої міліції як посередника для обговорення «умов» та передачі неправомірної вигоди.

F9XTmC0XEAACd3X

Правоохоронці задокументували факт передачі спільнику всієї суми хабаря.

На підставі зібраних доказів судді повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Дії його спільника кваліфіковано за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

F9XTmC4WAAAaY2m

Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи з викриття і блокування корупції проводили за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Служба безпеки України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа