СБУ і Нацполіція затримали ще 5-х організаторів «ухилянтських схем»

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували чотири нові схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку. До організації оборудок причетні п’ятеро ділків із різних регіонів України.

За суми до 20 тис. доларів США вони допомагали ухилянтам уникнути призову і втекти за межі України на підставі фіктивних документів.

Так, у Києві затримано 35-річного тренера з боксу та столичного студента, які намагалися «заробити» на працевлаштуванні призовників на підприємство критичної інфраструктури.

Мова йде про одну з найбільших поліграфічних компаній регіону, яка має право на бронювання своїх працівників в умовах воєнного стану.

Щоб реалізувати оборудку ділки залучили особисті зв’язки у компанії. Наразі встановлюються всі особи, причетні до «схеми».

На Хмельниччині підозру отримав колишній заступник начальника обласного ТЦК, який продавав військовозобов’язаним фіктивні довідки про розлад психічного здоров’я.

Надалі потенційні призовники намагалися використати підробку для «списання» з військового обліку.

Для вчинення злочину організатор використовував особисті зв’язки серед посадовців ТЦК та лікарів.

У Запоріжжі «на гарячому» затримали місцевого жителя, коли він брав гроші за фіктивний висновок ВЛК про непридатність до служби за станом здоров’я.

На Прикарпатті затримано 66-річного ділка, який через зв’язки у МСЕК продавав довідки про інвалідність. Це давало можливість чоловікам отримати відстрочку від призову.

За всіма викритими фактами затриманим повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 332 (замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
  • ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 368 (пособництво у прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні неправомірної вигоди службовою особою);
  • чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).

Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській, Хмельницькій, Запорізькій та Івано-Франківській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури, Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону, Запорізької та Івано-Франківської облпрокуратур.

Служба безпеки України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа