Розслідування НАБУ хабаря на 500000 доларів вже в суді

SAPСпеціалізованою антикорупційною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно Гвоздівського сільського голови Васильківського району Київської області та депутата цієї ж сільської ради, які вступили у злочинну змову з метою вимагання коштів від підприємця за прийняття сільською радою рішення про надання цьому товариству в оренду земельної ділянки площею понад 26 гектарів.

Реалізовуючи свій злочинний умисел, вказані особи на зустрічі із представниками товариства висунули їм вимогу щодо передачі грошових коштів в сумі 500 тисяч доларів США за прийняття потрібного рішення, при цьому пригрозили його неприйняттям та створенням інших штучних перешкод у випадку ненадання неправомірної вигоди, після чого отримали першу частину обумовленої суми у розмірі 10 тисяч доларів США та були затримані «на гарячому» безпосередньо під час контрольованого зі сторони правоохоронних органів отримання ними решти грошових коштів у сумі 300 тисяч євро на початку червня.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 4 ст. 368 КК України, а саме вимагання та одержання службовими особами неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення дій з використанням наданої їм влади за попередньою змовою групою осіб, що передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Вказане кримінальне провадження є яскравим прикладом ефективної взаємодії новостворених антикорупційних установ (НАБ України та САП) із іншими правоохоронними органами та належного виконання ними чинних вимог КПК України щодо підслідності кримінальних правопорушень.

Зокрема, незважаючи на те, що заява про вчинення злочину надійшла до ГУ Служби безпеки України в місті Києві та Київській області, а кримінальне провадження розпочато прокуратурою Київської області, вказані установи вчасно повідомили про цей факт НАБ України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Документування злочину детективами НАБ України здійснено у тісній, а головне, ЗАКОННІЙ співпраці з оперативниками Служби безпеки України, а процесуальне керівництво здійснювалось групою прокурорів САП, до складу якої включено також прокурорів прокуратури Київської області.

Таким чином, чинним кримінальним процесуальним законом чітко врегульовано питання підслідності та цілком законно можна досягнути реальних СПІЛЬНИХ результатів у боротьбі з корупцією, тому внесення будь яких надуманих змін до КПК є безпідставним, якщо просто чесно виконувати закон, а не навмання змінювати його.

ДАЛІ БУДЕ…

P.S. Сподіваюсь на швидкий судовий розгляд цього та інших наших проваджень, та винесення законних вироків.

Назар Холодницький
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа