Росію не запросять на памʼятний захід до річниці висадки союзників у Нормандії

Росію не запрошуватимуть на урочистості 6 червня з нагоди 80-ї річниці висадки союзних військ в Нормандії, які відкрили другий фронт у Другій світовій війні, повідомив Володимир Когутяк, Віцепрезидент СКУ в Західній Європі та Віцепрезидент Об’єднання українців Франції.

“Коли обʼєднана громада і держава працюють разом, результат може бути тільки позитивним. Понад місяць роботи української громади у Франції, друзів України й Посольства України у Франції змінили хід історії. Франція не припустить історичної помилки, російська делегація не будить деградувати памʼять Героїв Другої Світової Війни. А натомість Президент України буде представляти ті країни СРСР, які спільно з Україною боролися задля волі Європи. Щира подяка всім хто так активно боровся для цього результату”, – сказав Когутяк в коментарі для СКУ.

В Єлисейському палаці офіційно заявили, що для запрошення росіян “не склалися умови”. “Російської делегації не буде. Не склались умови, враховуючи загарбницьку війну, яку Росія веде проти України, і яка посилилася в останні тижні”, – сказали в канцелярії Емманюеля Макрона. 

Раніше Світовий Конґрес Українців і Об’єднання українців Франції закликали скасувати запрошення для Росії – під листом до президента Франції підписались основні українські організації країни. 

“Десантна операція 6 червня 1944 року стала вирішальною подією в боротьбі з фашизмом і тиранією й символізувала надію та свободу для мільйонів пригноблених людей по всій Європі, а також зобов’язання союзників пожертвувати своїми життями заради кращого світу. Росія за режиму Володимира Путіна є втіленням саме тих темних сил, проти яких воювали союзники”, – йшлося у зверненні. 

Про можливе запрошення росіян на урочистості стало відомо у квітні. Організатори заходу аргументували такий крок “знаком визнання жертв, принесених Радянським Союзом у Другій світовій війні”.

Джерело: СКУ

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа