«В парламенті буде створено об’єднання «Україна-НАТО», для цього вже зібрано ініціативну групу, підписи про вступ в об’єднання подали вже 20 депутатів», – про це заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Степан Барна під час прес-конференції в Українській Інформаційній Службі.
«Це буде історичною подією для українського парламентаризму, адже подібної групи у Верховній Раді не було за всю історію. Міжфракційне об’єднання «Україна-НАТО» буде працювати над створенням законодавчої бази, яка необхідна для досягнення стандартів НАТО, без яких вступ до Альянсу не є можливим», – додав нардеп.
Для ефективної роботи, яка допоможе курсу України до НАТО, буде діяти і громадянська платформа – ініціатива «Атлантичний інформнаступ».
Координатор ініціативи, радник Міністра освіти і науки Сергій Пархоменко, говорячи про її першочергові завдання, зазначив, що для проведення необхідних для отримання членства в НАТО реформ, необхідна підтримка з боку населення, громадськості.
«Ми будемо в усі можливі способи допомагати депутатам розробляти потрібну законодавчу базу та проводити ефективну інформаційну кампанію».
Сергій Пархоменко також додав, що Міністерство освіти і науки першим з органів виконавчої влади, підписавши Меморандум з Центром інформації та документації НАТО, почало сприяти громадським ініціативам, що проводять інформаційну кампанію серед населення щодо курсу України в Альянс. Одним з таких є всеукраїнський проект – вікторина «NATO–QUEST».
Автор цього проекту, президент Українсько-Словацького Центру Партнерства Михайло Колібабчук розповів, що переможці вікторини поїдуть до Брюсселю в штаб-квартиру НАТО та на військові бази інших країн Альянсу, а також отримають сотні цінних призів від партнерів проекту.
«Для цього треба лише завантажити собі мобільний додаток «NATO–QUEST» на пристрій, який підтримується операційною системою андроїд і виконувати завдання вікторини – відповідати на питання та долучати якомога більше друзів до своєї групи, яку учасник сам створює в додатку (діє за принципом соціальної мережі)», – повідомив Михайло Колібабчук.
В свою чергу Аташе Посольства Литовської Республіки, яке буде два роки поспіль контактним посольством НАТО в Україні, Рута Рудінскайтє висловила підтримку ініціативам політиків і громадськості і висловила побажання, що Литва разом з Україною будуть робити все можливе для якнайшвидшого набуття членства нашої країни в Альянсі.
«Для приєднання до НАТО не потрібен референдум. Такі референдуми проводяться в країнах щодо їх наміру вступити в ЄС, але не в Альянс. Адже в НАТО її члени не делегують навіть часточки свого суверенітету. Рішення про вступ до НАТО може прийняти і Верховна Рада», – зазначив народний депутат від Олег Медуниця.
«Саме головне, аби населення відчуло особисто для себе користь від членства в Альянсі. Таку користь зараз найкраще бачать вояки АТО і волонтери», – заявив голова секретаріату Молодіжного Націоналістичного Конгресу, співкоординатор волонтерської мережі «Вільні люди» Іван Кішка.
«Більшість одягу, взуття, військової амуніції, які пристосовані до вимог теперішньої війни, надходить нам з країн НАТО і повністю відповідають натівським стандартам. Зокрема це стосується й індивідуальних аптечок, й медикаментів, які надають нам США та Канада – вони використовуються в арміях цих країн. В АТО таких аптечок передано вже 10 000, вони суттєво підвищують шанси пораненим воякам не вмерти на шляху до госпіталю», – додав Іван Кішка.