“Репортери без кордонів”: немає покращення ситуації зі свободою слова в Україні

25 січня «Репортери без кордонів» оприлюднили свій щорічний Всесвітній Індекс Свободи Слова, у якому Україна посіла 116 з 179 країн світу (у 2010 – 131 з 178 країн). Міжнародна правозахисна організація підкреслює, що цей рейтинг не відображає реального стану речей в Україні, а є лише свідченням загального погіршення свободи слова у світі.

«Я незадоволений цим рейтингом, який не відображає реального стану речей, і його жодним чином не можна сприймати як підтвердження покращення ситуації зі свободою слова в Україні. Не можна забувати, що він є всього лише результатом порівняння з розвитком ситуації у інших країнах, де свобода слова погіршилась. У цьогорічному рейтингу занадто багато країн, зокрема, африканських, боролись за останні місця, вони і виштовхнули Україну наверх», заявив Йохан Бір, керівник Європейського Бюро Репортерів без кордонів.

За словами Оксани Романюк, представника Репортерів без кордонів в Україні, протягом минулого року ситуація у сфері свободи слова в Україні не змінилась на краще, а навпаки, погіршилась, про що свідчать об’єктивні факти – наприклад, зростання кількості фізичних нападів на журналістів (якщо у 2010 постраждало 26 журналістів, то у 2011 – 35), розвиток різних видів цензури та перешкоджань законній професійній діяльності журналістів. “Все це не дає жодних підстав для того, щоб радіти зростанню рейтингу України у порівнянні з іншими країнами. Навпаки, в Україні продовжується розвиток поганих тенденцій: повернення цензури, високий рівень насильства, і тотальна безкарність за напади на журналістів”, заявила Оксана Романюк.

Репортери без кордонів підкреслюють, що підвищення рейтингу України до 116 місця пов’язане лише з переміщенням її сусідів, які знаходяться внизу всього списку у цьому році. Насправді, ситуація в Україні погіршилась, про що свідчить збільшення кількості фізичних нападів на журналістів, що повернення до цензури тощо.

Джерело: http://en.rsf.org/

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа