Просування російських військ на Липецькому напрямку немає, обстріли не вщухають

Ситуація у Липецькій територіальній громаді Харківського району залишається напруженою, повідомив «МедіаПорту» начальник сільської військової адміністрації Олексій Слабченко. Дістатися деяких населених пунктів неможливо, до інших — обмежили доступ цивільних. 

Як минула ніч і яка зараз обстановка у Липецькій громаді?

Обстановка дуже-дуже напружена. На даний час до деяких населених пунктів немає змоги добратися. До інших населених пунктів Липці, Слобожанське, Борщова і Веселе обмежений доступ для цивільного населення.

Що це означає? Евакуйовані не можуть повернутися, якщо виїхали, так? 

Не можуть. Тривають активні бойові дії, тривають обстріли. Обстріли з різних видів зброї: і КАБи, і артилерія, і ракетами. В цілях безпеки не можна зараз повертатися. Вчора ми вивозили жінку, яка була поранена, і з великими зусиллями її врятували, надана медична допомога. Вона лікується в медичному закладі міста Харкова. Її вдалося вивезти працівникам поліції, потім передали швидкій допомозі, її відправили, прооперували.

Сьогодні обстановка не покращилася, обстріли тривають. Вже набагато менше заявок, але заявки надходять. І надходять переважно від рідних і близьких. Не від жителів, хоча буває, що і від жителів, а від рідних і близьких, які переживають за рідних, надають заявки на гарячу лінію в гуманітарний центр, через 102.

Скільки залишається людей у громаді?

По наших підрахунках, 320. До війни у нашій громаді проживало 13,5 тисяч. Після окупації — близько 2 тис. 

Коли почалися активні бойові дії, ми попередили населення, надали телефони гарячої лінії, куди можна буде звертатися за допомогою з евакуації, і просили людей, щоб вони виїхали. 

Сім’ї з дітьми — ми всіх повивозили, у нас жодної дитини на території не було. 

Маломобільних, інші категорії населення переконували, просили, щоб люди виїздили. І на момент початку активної фази бойових дій у нас було 1200 людей, а зараз — близько 320. 

У населених пунктах Стрілеча, Лук’янці, Пильна, Борисівка, Красне, Мороховець — біля кордону, там близько 146 людей. На жаль, зараз зв’язку немає і допомогти людям ми не можемо. 

У Веселому залишається 31 людина. Ми дві доби активно всіх вивозили звідти, вони й самі виїздили з допомогою організації Червоного Хреста і Координаційного центру. Деякі сказали, що ми не покинемо свої домівки. Деякі сказали, що ми ще будемо чекати та сподіваємось, що нас захистять. У селі Борщова — один чоловік. У Слобожанському і Липцях — до 160.

Під’їзди до населених пунктів, що найближче до кордону, повністю прострілюються і туди неможливо потрапити, з дуже великими труднощами. І тільки підготовлені волонтери чи працівники ДСНС, поліції можуть проїхати. Вони надають допомогу спеціальними автомобілями. Це Липці, Слобожанське, Борщова і Веселе.

З приводу просування російських військ. Чи є посилення ЗСУ у вашій громаді?

До населених пунктах, які я назвав, у нас є доступ і ми там буваємо. В інші населені пункти ми не можемо потрапити і щось конкретне сказати. Але просування російських військ за останню добу у нас немає. Хоча інтенсивність обстрілів дуже велика.

Чи всіх мешканців вашої громади, яких евакуювали, розмістили у Харкові або інших областях України?

Житло надається в гуртожитках, в основному студентських гуртожитках у Харкові. Ті люди, які мають родичів, вони (волонтери — ред.) їм допомагають добратися до своїх дітей, їхніх дітей і близьких і транспорт такий надається. По інших областях — з села Веселого я знаю, що одна сім’я виїхала в Полтаву до своїх рідних і близьких, зараз одна родина із села Лук’янці у Мерефі, готуються виїхати до Житомирської області. І ще одна жінка з Веселого, в неї є рідні в Житомирській області. Буде надаватися допомога, якщо вони в інші регіони теж будуть їхати.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа