Прості українці платять в 50 разів більше податків, ніж багатії

Середня ефективна ставка податку на зарплату в середньому в 50 разів вища за податкову ставку на підприємницькі доходи, а також в 4,5 рази вища за ставку податку на власність.

Про це заявив директор науково-дослідного центру проблем оподаткування національного університету ДПА України Костянтин Швабій, пише Дело.

За словами фахівця, понад 90% всіх надходжень від сплати податку на доходи фізичних осіб (ПФДО) дає заробітна плата населення, а прогресивний податок на доходи фізосіб, спрямований на те, щоб багаті платили більше за бідних – не більше ніж красиві слова.

Після прийняття Податкового кодексу з урахуванням перекладання непрямих податків – ПДВ, акцизних зборів та єдиного соціального податку – бідні не стали платити менше багатих, переконує Швабій.

“Якщо рахувати податкове навантаження з урахуванням ефекту перекладання податкового тягаря, то виходить, що у нас не прогресивна шкала, як задекларовано в кодексі, типу, багаті платять більше, ніж бідні, у нас насправді регресивна шкала прибуткового податку, і розрахунки якраз це і показують”, – сказав експерт.

 

За матеріалами: Дело, ТСН.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа