Проросійські політики, гальмування реформ, нове вторгнення РФ: американські експерти про ймовірні загрози для України

Керівництво Американської Ради з питань зовнішньої політики завітало до Києва, де провело зустріч зі студентами історичного та юридичного факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка, викладачами, активістами громадських організацій.

Світлина від ПатріотINFORM.

Американці прибули до столиці з прифронтової Авдіївки, де мали зустрічі з українськими військовими, які захищають Україну від російського агресора. Це був не перший візит американських експертів у зону проведення бойових дій: торік вони були в прифронтовому Маріуполі та навколишніх населених пунктах в зоні АТО.

На початку зустрічі перед присутніми виступили радник Американської Ради з питань зовнішньої політики, в.о. Голови Ради Українських державницьких організацій світу Борис Потапенко та заступник Голови Проводу «Вільних Людей» Сергій Кузан. Обидва наголосили на ролі закордонного українства як ключового партнера України:

«Мої предки переїхали в США після поразки визвольних змагань в Україні, ними рухали почуття провини та обов’язку перед тими, хто лишився в неволі. Американці повірили у визвольний чин України, нині Україна отримала багато нових друзів в США», – відзначив Борис Потапенко.

«Ми вдячні українцям в діаспорі, вдячні й нашим американським колегам за підтримку, яка реально допомагає в боротьбі з агресором. Та не варто забувати й про те, що ми самі маємо також виконувати своє «домашнє завдання»: хто на фронті, а хто й тут, в умовах мирного життя, має зупиняти реванш!», – наголосив Сергій Кузан.

«На мою думку, найбільшою за значенням у світі подією в другій половині ХХ ст. став розпад СРСР. А наступною за значимістю – постання незалежної України. Переконаний, що саме Україна є тим ключем для спільного добробуту так званого «пострадянського простору». Ми підтримуємо прагнення України до відновлення своєї територіальної цілісності. Підтримує зміцнення її безпеки. Наголошу: окрім інформаційної війни зараз буде точитися й війна юридична. Росія порушила дуже багато норм міжнародного права, отже Україна через міжнародні судові інстанції має повернути й території, й стягнути з РФ компенсацію за завдану шкоду», – наголосив, виступаючи перед аудиторією Вільям Шнайдер, колишній перший заступник Держсекретаря США, який бував в Україні ще в часи «холодної війни».

«На даному етапі я б відзначив три основні небезпеки для Вашої країни. Перша небезпека: російське керівництво, очевидно, саме повіривши у свою власну пропаганду, піде на відкритий військовий конфлікт. Друга небезпека: Україна пристане на невигідні для неї умови миру. Третя небезпека, я вважаю, найбільша: гальмування реформ, необхідних для успішного розвитку держави. Втім, варто відзначити, що деякі реформи можуть мати дестабілізуючий характер, розколоти суспільство, спровокувати внутрішній конфлікт. Тому владні органи мають в цьому напрямку радитися з громадою», – вважає Герман Перчнер, Президент Американської ради з питань зовнішньої політики.

«Агресія Кремля спрямована і проти самої Росії, адже режим Путіна не дозволяє росіянам ані брати участь в політичному житті й впливати на владу, ані справедливо розподіляти економічні багатства. Але Росії завжди варто пам’ятати той історичний факт, що імперії розпадаються, а на їх місці виникають незалежні держави. Тільки в ХХ ст. внаслідок колапсу імперій сьогодні на карті світу є 194 держав. І Україна має вести інформаційну війну, аби підірвати легітимність керівництва РФ у світі», – зазначає Перчнер.

«Ще одна небезпек полягає у наявності в українському політикумі цілого ряду проросійських діячів. Зараз, наприклад, є важливі проекти законів про антикорупційний суд, схвалений Венеційською комісією, про нацбезпеку, підтриманий НАТО, але існує ризик, що через проросійських політиків ці закони можуть бути не проголосовані», – додав Джастін Віметт, шеф штабу кокусу воля у Конгресі США.

А Вейн Меррі, головний експерт Ради з питань Європи та Євразії, в свою чергу додав, що Україні дуже потрібна якісна дипломатична служба і потужний дипломатичний корпус, здатний захищати інтереси країни в світі. Меррі покладає надію на молодих патріотів, що можуть формувати нову сильну державницьку дипломатію.

В американських гостей також відбулись зустрічі з керівництвом МЗС, СБУ, з Головою Верховної Ради України та Прем’єр-міністром.

Захід відбувся за підтримки народного депутата Андрія Левуса, ГО «Вільні Люди», керівництва історичного факультету (декан Іван Патриляк), юридичного факультету КНУ, й зокрема – кафедри Конституційного права (заступник декана Олеся Отраднова, завідуючий кафедри Олег Марциляк, а також проректор В’ячеслав Шамрай), Асоціації українських правників (президент Василь Костицький та керівник молодіжного напрямку Микола Марченко), Представництва в Україні Української Федерації Америки,  Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Никонорова, Молодіжного націоналістичного конгресу, який в цей день також презентував на історичному факультеті фотовиставку «Два століття – одна війна».

Довідка:

Американська Рада з питань зовнішньої політики

Неурядова організація; заснована в 1982 році. Впливає на формування думки установ, що формують зовнішню політику США, працює активно з законодавчою і виконавчою гілками уряду США, збирає інформацію та проводить аналітичну діяльність в сфері зовнішньої політики США.

Стоять зліва направо: Василь Дубовий (голова Секретаріату Молодіжного націоналістичного конгресу), Дмитро Жмайло (керівник штабу Вільних Людей), Ельхан Нурієв (співкоординатор Антипутінського інформаційного фронту), Іван Патриляк (декан історичного факультету), Вільям Шнайдер (колишній перший заступник Держсекретаря США), Сергій Пархоменко (директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Никонорова), Джастін Віметт (шеф штабу кокусу воля у Конгресі США), Микола Марченко (керівник молодіжного напрямку Асоціації українських правників), Олег Марцеляк (завідуючий кафедрою Конституційного права юридичного факультету КНУ), Герман Перчнер (Президент Американської ради з питань зовнішньої політики), Василь Костицький (президент Асоціації українських правників), Вейн Меррі (головний експерт Ради з питань Європи та Євразії), Борис Потапенко (радник Американської Ради з питань зовнішньої політики, в.о. Голови Ради Українських державницьких організацій світу).

УІС  

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа