Презентація дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі»

Презентація дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі»

у межах дискусійної платформи «Українські вимушені мігранти: інтеграція, ідентичність, повернення», яку започаткував МІОК у 2023 році

Місце:

ауд. 214 головного корпусу Львівської політехніки

(адреса: вул. С. Бандери, 12); онлайн: Zoom

Коли:

20 червня 2024 року. Початок о 15:00 год.

Організатор:

Міжнародний інститут освіти, культури та звязків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК).

З моменту повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України мільйони наших земляків опинилися у статусі вимушених мігрантів у країнах Європи.

Ця розвідка є першим кроком до розуміння, з яким світоглядом після завершення війни повертатимуться українці на Батьківщину або ж залишаться в країнах, які їх прийняли.

Для цього пілотного проєкту було проведено опитування українців, які опинилися у Польщі та Іспанії.

На презентації дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі» ви матимете змогу довідатися:

  • наскільки респонденти задоволені своїм життям у країні перебування, та якою є їхня мотивація для підвищення свого соціального становища в суспільстві?

  • як ставиться місцеве населення до українських мігрантів, і до кого самі мігранти себе відчувають близькими: чи до громадян країни перебування, чи все ж до українців?

  • якими є загальні соціальні цінності українських вимушених мігрантів?

  • наскільки довіряють вони державним і суспільним інститутам країни перебування та Батьківщини, а також міжнародним організаціям і волонтерським ініціативам?

  • наскільки поділяють українці європейські цінності та асоціюють себе з європейцями? Якою є самооцінка наших земляків у зіставленні з носіями західних цінностей? Як змінилося їхнє власне ставлення до євроінтеграції?

Ви отримаєте відповіді також на багато інших питань.

Запрошеними гостями на заході будуть:

  • Наталія Кривда – голова Українського культурного фонду, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

  • Олександр Сушко – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», відомий український політолог і громадський діяч (tbc);

  • Оксана Юринець – докторка економічних наук, професорка Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», народна депутатка України VІІІ скликання.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться питаннями міжнародної міграції, цінностей і євроінтеграції, долучитися до обговорення результатів дослідження та дискусії, чим ця розвідка може бути корисною для України.

Для довідки.

Дослідження реалізував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» у партнерстві з Українською асоціацією «Джерело» (Барселона). Проєкт виконано у межах постстипендійної програми стипендіатки Програми Лейна Кіркланда Мар’яни Сорочук (Іспанія). Ця програма адмініструється Фундацією «Лідери змін» і фінансується Польсько-американським фондом свободи.

На території Польщі сприяння у реалізації дослідження надав Фонд «Stand with Ukraine» (Варшава), на території Іспанії – Федерація українських асоціацій Іспанії.

Вхід вільний за умови попередньої реєстрації за покликанням: https://forms.gle/5Xqe9CgDuhh6NqG46

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа