Працював в окупаційній «поліції»: суд призначив жителю Ізюма 12 років за ґратами

Київський райсуд Харкова ухвалив вирок 35-річному чоловіку з деокупованого Ізюма Харківської області, обвинуваченому в колабораціонізмі.

Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Обвинувачений — 35-річний житель Ізюма, який після захоплення міста добровільно влаштувався до окупаційної «філії Міністерства внутрішніх справ рф». Його спочатку призначили «дільничим», а згодом — «інспектором дорожньо-патрульної служби». Чоловікові видали однострій російського зразку, зброю і посвідчення, з яким він вільно пересувався Ізюмом.

За даними слідства, він допомагав окупантам фабрикувати справи проти учасників руху опору, «здавав» їх адреси. Також — об’їжджав територію громади та стежив, щоб не порушували заборону на масові зібрання, встановлену окупаційною «адміністрацією».

«Під час таких рейдів окупанти прямо посеред вулиці ув’язнювали учасників проукраїнських акцій та відвозили їх до російських катівень», — йдеться в повідомленні.

Чоловіка затримали в Ізюмі на початку жовтня 2022 року, додають у Харківській обласній прокуратурі.

Київський районний суд Харкова визнав його винним у колабораціонізмі — за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Вирок — 12 років ув’язнення, заборона працювати у правоохоронних органах на такий само термін і конфіскація майна. Триває час, відведений на оскарження.

Свою провину ізюмчанин визнав частково.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа