Посадовець Київської митниці організував масштабну незаконну схему імпорту автомобілів

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно посадовця Київської митниці.  Він був одним з організаторів багатомільйонної незаконної схеми ввезення автомобілів до України без сплати відповідних платежів. Обвинувальний акт направлено до суду.

Встановлено, що за розробленою зловмисниками схемою, десятки машин перетнули кордон нібито до закінчення дії постанови Верховної ради щодо ввезення авто за нульовою ставкою, яка діяла до 1 липня 2023 року.

Насправді машини ввозились в Україну пізніше та були оформлені «заднім числом» без сплати обов’язкових податків.

В результаті лише цієї оборудки державний бюджет недоотримав більше 1 мільйона гривень. Збитки могли бути ще більшими, але ДБР оперативно заблокувало протиправний механізм.

Наразі завершено досудове розслідування щодо одного з фігурантів — державного інспектора митного посту «Київ-Центральний».

Він здійснював митне оформлення за фактичної відсутності авто та відповідно не проводив їх огляд. Встановлено, що деякі машини «оформлювались», перебуваючи за сотні кілометрів від пункту пропуску.

Посадовця обвинувачують  у вчиненні службової недбалості, тобто неналежному виконанні своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам – ч. 2 ст. 367 КК України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі до 5 років.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа