Черговий контрольний огляд – а він вже навіть без палички. Ще минулого року пацієнт проекту «Біотех – реабілітація поранених» Сергій ледве кульгав на милицях: два роки тому під Авдіївкою ворожий осколок перебив нерв. Тож стопа безвольно бовталася долі і не давала нормально стати на ногу. Нині ж, завдяки «Біотеху», Сергій впевнено ходить на власних двох і навіть починає присідати. Та все ж головний об’єкт уваги – рука Сергія, адже до проекту він долучився із тяжко потрощеним передпліччям і фактично нерухомою кистю.
Сергій – боєць 30-тої ОМБр (зараз цей підрозділ називається 53 ОМБр). Був поранений 17 липня 2015 року біля міста Авдіївка під час обстрілу з боку сепаратистів із застосуванням САУ «Гвоздика». Завдяки бронежилету боєць залишився живий, проте отримав важкі осколкові поранення руки та ноги, а також втратив багато крові. Осколками снаряду, що вибухнув за десять метрів від Сергія, з руки вирвало шкіру, сухожилля та м’які тканини.
Перша зустріч Сергія та Володимира Оксимця відбулася ще у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова – саме туди родоначальника «Біотеху», досвідченого травматолога доктора Оксимця запросили, аби він допоміг з лікуванням Сергія. Спільними зусиллями лікарі ретельно перебрали надзвичайно складний перелом, зібрали докупи вкрай потрощені кістки та скріпили їх металевими пластинами. Згодом Сергій вже офіційно в повній мірі долучився до «Біотеху», де йому зробили пластику сухожиль та м’яких тканин, з часом познімали все залізяччя і, зрештою, полагодили ушкоджену стопу.
Хоча в даному випадку мова про клітинні технології і не йде, та вирішальну роль в лікуванні зіграла майстерність лікаря: якби не багаторічний досвід та вміння Володимира Оксимця, Сергій так і лишився б з потрощеною і нерухомою рукою та недієздатною ногою. Нині ж Сергій активно відновлюється – лікарі кажуть, навіть швидше, ніж мав би за планом, і практично вповні повернувся до нормального активного життя.
За весь час лікування чоловік не втрачав оптимізму, його обличчя завжди прикрашає щира широка посмішка. На лікування Сергія волонтери People’s Project зібрали майже двісті тисяч гривень. І ці гроші – ніщо у порівнянні з можливістю жити повноцінним життям.