Поліція повідомила про підозру посадовцю Сумської міськради з приводу закупівлі неякісного товару для добровольчих формувань на понад 5 млн грн

Поставлений формений зимовий одяг для підрозділів не відповідав вимогам державних стандартів та характеристикам, а тому не міг використовуватися за цільовим призначенням. За службову недбалість зловмиснику загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань в Сумській області та слідчі відділення поліції № 4 (м. Суми) Сумського районного управління поліції, у жовтні 2022 року між Сумською міською радою та низкою підприємців було укладено договори на поставки форменого зимового одягу для добровольчих формувань територіальної громади (ДФТГ). 

Начальник одного з відділів міської ради, як відповідальна особа, повинен був перед укладанням угод перевірити відповідність технічних характеристик одягу, а в подальшому, під час поставок, мав перевірити його якість. Через неналежне виконання своїх обов’язків фігурант допустив поставку товару невідповідної якості. Відтак, підрядники отримали на свої рахунки кошти з міського бюджету.

Відповідно до висновків експертів, формений одяг для ДФТГ не міг використовуватися за цільовим призначенням, а сума завданих збитків сягає 5 мільйонів гривень.

На підставі отриманих доказів начальникові відділу Сумської міської ради слідчі повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Раніше, в рамках даного кримінального провадження, правоохоронці провели слідчі дії в міській раді та в інших осіб, які можуть бути причетні до цього правопорушення.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу та відсторонення його від посади. Відповідно до санкції статті, зловмиснику загрожує до п’яти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Процесуальне керівництво здійснює Сумська окружна прокуратура.

 

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа