На підставі фіктивних документів посадовець не тільки забезпечив собі звільнення від мобілізації, а й отримав з держбюджету близько 300 тисяч гривень пенсійних виплат. Незаконна оборудка може обернутися чиновникові п’ятьма роками ув’язнення.
Корупційну схему викрили слідчі Главку поліції Києва спільно з працівниками ГУ СБУ у м. Києві та Київській області. Правоохоронці встановили, що наприкінці 2022 року посадовець виконавчого органу Київської міської ради підробив свої медичні документи, зазначивши у них недостовірну інформацію про наявність захворювань.
Надалі, на підставі фіктивних документів чиновник отримав другу групу інвалідності, відповідно до якої йому призначались пенсійні виплати з держбюджету. Відтак, починаючи з 2022 року, зловмисник безпідставно отримав близько 300 тисяч гривень.
Під час проведення обшуку за місцем мешкання фігуранта — директора одного з Департаментів КМДА, поліцейські вилучили медичну документацію на його ім’я.
Слідчі за процесуального керівництва Київської міської прокуратури оголосили правопорушнику про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 та 4 ст. 358 – підроблення та використання офіційних документів, які видаються підприємством, установою, організацією, вчинене за попередньою змовою групою осіб та за ч. 3 ст. 190 – заволодіння чужим майном шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому. Максимальне покарання передбачає позбавлення волі на строк до п’яти років.
Наразі слідство встановлює інших осіб, які сприяли чоловікові в отриманні фіктивної групи інвалідності.