Подвійна партійність по-тернопільськи

На найвищому місцевому рівні – в обласній раді та керівництві райдержадміністрацій практикується подвійне членство у партіях, що заборонено законом.

У рамках моніторингу за передвиборчою політичною діяльністю в Тернопільській області, Громадянська мережа ОПОРА вирішила переглянути стан партійних осередків і членства й виявила цікавий факт – на Тернопільщині практикується подвійна партійність, при чому на найвищому рівні.

Отже, сайт Тернопільської обласної ради в розділі «Депутатський корпус» подає партійність депутатів, де особливу увагу привертають депутати-голови райдержадміністрацій. Так, Юрій Пудлик (голова Козівської РДА) та Фелікіссім Ментух (голова Зборівської РДА) зазначені як члени ЄЦ та УНП, відповідно.

Водночас, інформаційний сайт Тернопільської обласної організації Партії Регіонів у розділі «Керівні органи» подає склад Ради ТОО Партії Регіонів, членами якої значаться Ю.Пудлик та Ф.Ментух. Більше того, обоє згадані депутати облради є також і головами районних осередків Партії Регіонів. Це, очевидно, перечить статті 6 Закону України «Про політичні партії в Україні»: «Громадянин України може перебувати одночасно лише в одній політичній партії». Водночас маємо абсурдну ситуацію коли районні керівники Партії Регіонів є членами фракцій інших політичних сил.

Дана ситуація може тривати довго, оскільки державні органи, які мали б здійснювати контроль в подібних питаннях часто належно не виконують своїх функцій. Так, на запит ОПОРИ про кількість членів в місцевих осередках політичних партій Головне управлінні юстиції надало таку інформацію: «У Головному управлінні юстиції у Тернопільській області відсутня інформація про кількість членів обласних осередків політичних партій…».

Святослав Липовецький
координатор кампанії громадського спостереження в Тернопільській області
Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа