Пішла з життя Ірина Калинець

Ще того віку вистачить для щастя

прийти і вмерти на своїй землі.

Ірина Калинець

 

Сьогодні, 31 липня 2012 року, внаслідок тяжкої і тривалої недуги на 72 році пішла з життя українська поетеса, прозаїк, публіцист, культуролог, літературознавець, громадський діяч, діяч дисидентського руху, правозахисниця Ірина Онуфріївна Калинець (Стасів).

Деталі прощання та похорону будуть відомі пізніше.

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич висловлює щирі співчуття рідним та близьким української поетеси, громадської діячки, політв’язня Ірини Калинець, яка відійшла у вічність 31 липня.

«Від імені депутатів Львівської обласної ради висловлюю співчуття усім, хто знав Ірину Онуфріївну, хто мав щастя спілкуватися з нею, хто був з нею поруч.

Ірина Калинець належить до покоління Безстрашних і Нескорених, які творили історію України у ХХ столітті, яким випало пройти через репресії, заслання, роз’єднання з родиною. Ця мужня жінка гідно витримала усі удари долі, не зламалася, не скорилася. Вона ніколи не йшла на компроміси, якщо це  вимагало діяти всупереч сумлінню та переконанням.

Життя Ірини Онуфріївни – це подвиг, гідний наслідування. Вона ніколи не залишалася байдужою, вболівала за майбутнє нації, горіла, як смолоскип, і вела за собою інших. На жаль, такі люди часто швидко згорають…

Ми сумуємо разом з усіма, хто знав і любив Ірину Онуфріївну.
Вічна їй пам’ять».

Парастас відбудеться в середу 1 серпня в 18.00 в церкві святого Климентія (вул. генерала Чупринки), Служба Божа і прощання в четвер з 12.00 в церкві Святого Духа (вул. Тершаківців),  похорон на Личаківському цвинтарі, поле почесних поховань.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа