За участі прокурора Житомирської обласної прокуратури розглянуті клопотання щодо обрання запобіжних заходів лікарю медзакладу та секретарю ЛКК поліклініки (пособництво), підозрюваних у вимаганні й одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням службового становища (ч. 3 ст. 368 КК України).
З огляду на скоєння корупційного злочину, прокурор наполягав на застосуванні підозрюваним тримання під вартою. Корольовський районний суд міста Житомира підтримав позицію прокурора та обрав обом тримання під вартою з правом внесення грошової застави у максимальному розмірі – понад 240 тис грн.
Нагадаємо, наприкінці листопада цього року лікаря комунальної лікарні і секретаря лікувально-консультативної комісії поліклініки викрили на вимаганні та одержанні хабарів від військовослужбовця. Він звернувся за продовженням терміну раніше встановленої групи у зв’язку з одержанням поранення.
За медичну довідку лікар встановив «таксу» – 10 тис грн. Секретар ЛКК, для того, щоб МСЕК було прийнято «позитивне рішення», для себе та членів комісії вимагала та одержала значно більшу суму – 2000 доларів США.
Наразі триває досудове розслідування, яке проводить ГУНП в області. Оперативний супровід забезпечує УСБУ в області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 05.12.2024