Передавав розвіддані рф: харків’янина засудили до 15 років ув’язнення

За даними слiдства, охоронець парковки передав ФСБ дані про українських захисників, співробітників СБУ та військових льотчиків.

60-річного чоловіка визнали винним у державній зраді, суд апеляційної інстанції залишив вирок без змін, повідомила Харківська обласна прокуратура.  

За даними слідства, наприкінці 2022 року харків’янина через Telegram завербував оперативник ФСБ рф. 

«Чоловік стежив у Харкові за українськими захисниками: намагався встановити місця їхньої дислокації та проживання, а також маршрути пересування військової техніки. Він збирав інформацію про командирів спецпідрозділів ЗСУ, співробітників Служби безпеки України та військових льотчиків. Розвіддані харківʼянин передавав, додаючи медіафайли з прив’язкою до місцевості», — розповіли у прокуратурі.

Крім того, агент надавав куратору інформацію про об’єкти критичної оборонної промисловості у Харкові для подальших ракетних ударів. 

Навідника викрили у березні 2023 року.

«У судовому засіданні чоловік пояснив, що народився і виріс в СРСР, і не вважає, що скоїв злочин. Він також додав, що не може ділити на частини «свою велику батьківщину СРСР», — додали у прокуратурі. 

Комінтернівський райсуд Харкова засудив чоловіка до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Захист в апеляційній інстанції просив помʼякшити вирок. 

Харківський апеляційний суд залишив вирок без змін.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа