Перед судом постане зрадник з Херсона, якого ДБР розшукало та затримало на Вінниччині

зрадник з Херсона

Працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі колишнього правоохоронця, який працював на ворога під час окупації Херсона, а потім втік на Вінниччину та оформив собі статус переселенця.

Обвинувальний акт направлено до суду.

Чоловік у червні 2022 року добровільно обійняв посаду інспектора у так званій «Північній виправній колонії (№ 90)», яку окупанти створили на базі української установи відбування покарань у Херсоні. У цій колонії крім засуджених також утримувалися люди, які чинили опір ворогу.

Фігурант проводив огляди та обшуки, перевірки порушення вимог режиму відбування покарання, за що отримував зарплатню у рублях.

Після звільнення Херсона він не встиг втекти разом з окупантами та виїхав до Могилів-Подільського. У січні 2023 року зрадник отримав там статус внутрішньо переміщеної особи та почав оформлювати собі необхідні соціальні виплати.

8 жовтня 2023 року працівники ДБР за сприяння СБУ затримали фігуранта у Могилів-Подільському на Вінниччині та оголосили йому підозру.

Суд обрав для нього запобіжний захід – тримання під вартою.

Колишній правоохоронець обвинувачується у державній зраді та добровільному зайнятті посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацію майна.

Процесуальне керівництво здійснює Херсонська обласна прокуратура.

Отримано з поштової розсилки ДБР

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа