Парламент відправив Ткаченка у відставку з посади міністра культури

photo_2023-07-28_10-01-32

За звільнення проголосував 321 народний депутат, повідомили у пресслужбі Верховної Ради.

Проти висловилися двоє — Єлизавета Богуцька та Богдан Яременко зі «Слуги народу». Шестеро утрималися, 25 не голосували.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики заяву міністра про відставку напередодні не підтримав.

Олександр Ткаченко заявив після засідання парламенту, що «бути міністром під час війни — то була честь».

У своєму Telegram-каналі він також пояснив свою позицію щодо питань, за які його піддавали критиці.

«Перше. Про культуру. Мені б простіше було сказати, як деякі кажуть — гроші на культуру під час війни не на часі. Але скажіть тоді за що ми воюємо, хіба не за нашу культуру, ідентичність, мову, історію? Культура під час війни так само важлива, як і дрони. Тому що культура — це і про минуле, і про майбутнє. Це те, що нас об’єднує, це про таланти. Це врешті-решт про нашу м’яку силу у світі», — написав Ткаченко.

За його словами, так само важливі й культурні проєкти під час війни: театральні прем’єри, фестивалі, виставки тощо.

«І це важливо продовжувати. Зокрема продовжуючи будувати музеї, продовжуючи знімати кіно. І творити — в широкому сенсі цього слова. Фінансування культури — це фінансування людей. Це плекання талантів, привабливість країни та її робочі місця, які врешті-решт є рушієм економіки», — зазначив ексміністр.

Він додав, що йому «боляче, коли в один рядок ставлять безглуздість витрат на барабани, сковорідки, бруківку та музеї, монументи, інформаційну війну, кіно». «Як ми виглядаємо в очах світу, приватних донорів та як будемо виглядати в очах своїх нащадків?» — запитав він.

«Друге — це про культуру діалогу. Саме культуру діалогу, а не культ хейту, який не тільки нас роз’єднує, але дає привід ворогам радіти. Розв’язувати проблеми можна тільки разом», — резюмував Олександр Ткаченко.

Олександра Ткаченка призначили міністром культури та інформаційної політики у червні 2020 року. До цього він був народним депутатом від «Слуги народу», понад 10 років очолював холдинг «1+1 медіа».

У листопаді 2021-го писав заяву про звільнення — своє рішення пояснив прагненням уряду змінити статус Державного агентства з питань кіно.

Останнім часом очолюване Ткаченком міністерство неодноразово критикували за рішення щодо виділення бюджетних коштів. Серед останніх суперечливих проєктів — виділення більш як 500 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду і фінансування комедійних серіалів. 20 липня президент Володимир Зеленський запропонував прем’єр-міністру Денису Шмигалю замінити міністра культури. Після цього Олександр Ткаченко вдруге написав заяву про відставку.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа