Оголосили вирок освітянці з Ізюма, яка очолила ліцей при окупантах

299173820_8436411453097723_1044414182167188240_n

Дзержинський районний суд Харкова 12 січня виніс покарання у вигляді одного року ув’язнення з позбавленням права на 10 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю колишній директорці ліцею №2 Ізюма Любові Гожі, яка під час російської окупації очолила утворений окупантами ліцей №11.

12 січня вступну та резолютивну частину вироку оголосив суддя Дзержинського райсуду Євген Невеніцин.

«…ухвалив: Гожу Любов Анатоліївну визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України, та призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі на строк один рік з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у закладах освіти, а також обіймати посади в органах державної влади, державного управління та контролю місцевого самоврядування, у сфері освіти та займатися освітньо-виховною діяльністю на строк 10 років», — оголосив суддя.

Захист планує оскаржувати рішення в частині тяжкості покарання, повідомила «МедіаПорту» адвокатка Гожі Світлана Сідько. Прокуратура, ймовірно, теж — після вивчення вироку, сказав речник прокуратури Харківщини Дмитро Чубенко. 

Змінила правову позицію

У 2022 році Любов Гожа брала участь у видачі атестатів під російським прапором, організованій окупантами. У серпні 2022 року заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін, коментуючи це у Facebook, назвав Гожу «раковою пухлиною на тілі ізюмської освіти», додавши, що до приходу росіян директорка висловлювала виключно проукраїнську позицію, вшановувала бійців АТО, організовувала ярмарки на підтримку армії.

У березні 2023 року освітянку затримали за підозрою у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України) та взяли під варту. Торік суд почав розглядати справу. Протягом кількох місяців процесу Любов Гожа наполягала на невинуватості, однак на засіданні 11 січня змінила правову позицію: заявила про визнання провини повністю та щире каяття.

З урахуванням зміненої позиції обвинуваченої суд розглядав справу у спрощеному порядку. Суд вивчив матеріали, що позитивно характеризують Гожу, серед яких характеристика від батьківського комітету, листи на її підтримку від школярів, місцевих жителів тощо. Захист просив звільнити підзахисну у залі суду, призначивши покаранням у вигляді позбавлення волі терміном, що не перевищує вже відбутий в СІЗО — 10 місяців, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 10 років. Прокурор просив два роки ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 10 років.

DSC_0438-2

На уточнення судді Любов Гожа сказала, що обійняла посаду при окупантах добровільно. Водночас стверджувала про значний психологічний тиск в окупації та погіршення здоров’я. У розмові з журналістом Гожа сказала, що України не зраджувала, вимушена була діяти так з метою збереження свого життя та родини, а словам чиновників, які не жили в окупації, мають дати оцінку люди.

На доказ провини Любові Гожі прокурор у справі Іван Семинякін посилався зокрема на незаконно підписані нею в окупації документи, а також факт поїздки в росію з окупантами — на так зване підвищення кваліфікації для впровадження в окупованих районах Харківщини стандартів російської освіти.

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа