Начальник Харківської ОВА прокоментував просування російських військ у прикордонні

У прикордонних населених пунктах Харківської області були мінні загородження, але російським окупантам подекуди вдалося їх обійти.

Про це на брифінгу 11 травня, відповідаючи на питання, як росіянам вдалося просунутися на 5 км у прикордонні Харківщини, сказав начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов

«Там, де стояли військові підрозділи [ЗСУ], вони чітко розуміли, що і як вони роблять. Ворог теж не йде лінією через мінні поля. Були висунуті диверсійно-розвідувальні групи. Він чітко розуміє маршрути, як йому проходити, де йому проходити, де йому потрібно розмінувати. Були факти підриву, в тому числі й військової техніки. Щодо, скажімо так, умисного розмінування того чи іншого напрямку, це все дійсно чутки і інформація, яка не від неї відповідає дійсності», — сказав Синєгубов. 

«Населений пункт Пильна, населений пункт Стрілеча, Борисівка — це ті населені пункти, на території яких ведуться наразі активні бойові дії. Ворог знаходиться там, ворог там знищується», — сказав Синєгубов. 

Фортифікації, зведені на Харківщині, «використовуються нашими військовими за своїм прямим призначенням», сказав начальник ОВА: «І ми не зупиняємося над реалізацією цього проєкту, продовжуємо працювати».


Про можливі прогалини в обороні на півночі Харківщини 10 травня писав головний редактор видання Цензор.нет Юрій Бутусов, його допис широко розійшовся у Facebook та ЗМІ. Бутусов назвав організацію оборони на ділянці Стрілечої неефективною. 11 травня Бутусов написав, що просування російських військ зупинено на рубежі 2-5 км від кордону, атаки відбиті, оборона ЗСУ розгорнута та ефективно працює по росіянах. Оглядачі Deepstate також писали, що російський агресор вільно почувався у Пильній до початку наступу 10 травня. «Результат закономірний — ворог накопичив свої сили і почав сунути як в сусідні села, так і на південь», — зробили висновок у Deepstate і закликали до уваги військове керівництво. 

Джерело: mediaport

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа