НАБУ і САП скерували до суду справу ДК «Укрспецекспорт» на 13 млн грн

НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням колишнього директора ДК «Укрспецекспорт» та сина експершого заступника секретаря РНБО України в організації та вчиненні зловживання службовим становищем, що спричинило збитки державі на суму майже 13 млн грн.

Як встановило слідство, у 2016 році керівник ДК «Укрспецекспорт», зловживаючи своїм службовим становищем, уклав договір із компанією, підконтрольною сину експершого заступника секретаря РНБО України, про придбання бортового радіоелектронного обладнання (висотомірів) за цінами, умисно завищеними майже у 7 разів (близько 450 тис. дол. США).

Правоохоронці не розкривають імен фігурантів, утім з деталей справи випливає, що йдеться про Ігоря Гладковського — сина колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського та Павла Букіна.

Після сплати держкомпанією передбаченої договором суми співучасники схеми розпорядились отриманими у результаті завищення цін коштами на власний розсуд, а частина з них у сумі орієнтовно 170 тис. дол. США була передана безпосередньо сину експосадовця. Під час вчинення злочину колишній керівник ДК «Укрспецекспорт» вживав заходів конспірації для приховання власної участі у схемі, а також радив залучати компанії з конкретних іноземних юрисдикцій, які вважав безпечними та такими, що унеможливлять розкриття злочину правоохоронними органами.

Після отримання відповідей на запити про міжнародну-правову допомогу від компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратах та Особливого адміністративного району Китайської Народної Республіки Гонконг детективам вдалося підтвердити реальну вартість поставлених товарів, а також роль та участь відповідних іноземних компаній та їх посадових осіб. 

6 жовтня 2023 року учасникам злочину повідомили про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України. 

У лютому 2024 року розслідування завершили.

Слідство у кримінальному провадженні детективи розпочали на підставі матеріалів журналістського розслідування. 

Нагадаємо, що син експершого заступника секретаря РНБО України є учасником ще одного кримінального провадження щодо одержання 950 тис. грн неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення керівником ДК «Укрспецекспорт». Ця справа наразі слухається у суді.

Джерело: NAB Ukraine@nab_ukr

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа