На Житомирщині за втручання прокуратури громаді повернуто сільгоспугіддя вартістю понад 4, 6 млн грн

За позовом Бердичівської окружної прокуратури директора сільськогосподарського товариства зобов’язано повернути територіальній громаді понад 20 га землі.

Йдеться про ділянку землі сільськогосподарського призначення, розташовану на території Райгородоцької сільської ради Бердичівського району.

У липні 2017 року Держгеокадастром було затверджено проект землеустрою цієї земельної ділянки та укладено з місцевим жителем, як фізичною особою, договір оренди сільгоспугідь вартістю понад 4,6 млн. грн для ведення фермерського господарства.

Однак прокурори встановили, що землю в оренду надано з порушенням законодавства. Зокрема, на час прийняття наказу та укладення договору місцевий житель вже був засновником та власником сільгосптовариства. У його користуванні перебувало понад 5 га землі, на якій він вирощував сільськогосподарські культури.

За таких умов земля в оренду могла надаватися лише на конкурсних умовах, а орендодавець міг обрати серед учасників аукціону найвигіднішу пропозицію щодо оплати за оренду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

24.05.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа