На Житомирщині викрито нарколабораторії

П’ятьом чоловікам із Житомирської, Одеської та Рівненської областей повідомлено про підозру у незаконному виготовленні, зберіганні, перевезенні, пересиланні з метою збуту та без такої мети в особливо великих та великих розмірах психотропних речовин (ч. 2 ст. 305, ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 307, ч. 2 ст. 309, ч. 3 ст. 309 КК України), в організації та утриманні місця для їх незаконного виготовлення (ч. 1 ст. 317 КК України), а також у незаконному придбанні, зберіганні, перевезенні прекурсорів з метою виготовлення психотропних речовин (ч. 1 ст. 311, ч. 2 ст. 311 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що 31-річний мешканець Звягельського району у вересні 2024 року організував незаконну виготовлення психотропних речовин з метою швидкого та незаконного збагачення.

Для реалізації свого плану він залучив до злочинної схеми рідного брата та двох жителів Одеської й Рівненської областей, розподіливши обов’язки між учасниками.

Клієнтів для збуту психотропної речовини PVP, обіг якої заборонено на території України, знаходили через інтернет. Відправлення посилок здійснювалося під вигаданими іменами до інших міст України, де їх отримували співучасники для подальшого збуту.

Крім того, підозрюваний налагодив закупівлю прекурсорів та інших компонентів, необхідних для виготовлення психотропної речовини.

Ще одного, 26-річного жителя Звягельського району, підозрюють в організації незаконного виробництва та збуту психотропних речовин. За даними досудового розслідування, у листопаді 2024 року чоловік облаштував у власному будинку лабораторію, де виготовляв PVP та 4-ММС та зберігав канабіс.

Підозрюваний систематично замовляв хімічні речовини, необхідні для виготовлення наркотиків, які отримував через логістичні компанії.

Готову продукцію – психотропні речовини та канабіс – чоловік розповсюджував шляхом розміщення «закладок» у лісовій місцевості.

Загалом під час обшуків вилучено близько 10 кг психотропів, пакувальний матеріал, чорнові записи, обладнання для виготовлення (скляні колби, холодильники, пластикові ємності тощо). Орієнтовна вартість вилучених психотропних речовин за цінами чорного ринку становить понад 4,5 млн.грн.

В ході слідства буде також надано юридичну оцінку діям інших причетних осіб.

Досудове розслідування проводить слідчий відділ слідчого управління ГУНП у Житомирській області. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 14.05.2025

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа