На Житомирщині судитимуть керівника агрофірми, який незаконним видобуванням піску заподіяв довкіллю шкоди на майже 5 млн грн

Прокурорами скеровано до суду обвинувальний акт стосовно керівника агрофірми за фактом незаконного видобування корисних копалин місцевого значення, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання своїми повноваженнями (ч. 4 ст. 240, ч. 2 ст. 364-1 КК України).

Як повідомлялося раніше, обвинувачений організував незаконне видобування піску з водонакопичувальної водойми для зрошення, що у Радомишльській ОТГ.

Унаслідок цього протягом минулого року протиправно видобуто понад 4,3 тис м3 піску. Такими діями довкіллю та державним інтересам завдано шкоди на майже 5 млн грн.

Так, керівник, попри відсутність належних дозвільних документів, уклав з підрядником договір щодо видобування корисної копалини у промислових масштабах. До того ж, робили це під видом розчищення і поглиблення дна водойми.

Прокурором заявлено позов про стягнення з обвинуваченого заподіяної шкоди у повному обсягу.

Крім цього, накладено арешт на майно фігуранта та агрофірми, зокрема, спецтехніку, вантажні транспортні засоби, автобуси, легковий автомобіль, земельні ділянки, майновий комплекс площею понад 1,1 тис м2 тощо.

Процесуальне керівництво здійснювали Спеціалізована екологічна прокуратура в області Житомирської обласної прокуратури та Коростишівська окружна прокуратура. Досудове розслідування проводило Житомирське райуправління поліції, оперативний супровід – УСБУ в області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 01.07.2024.

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа