На Житомирщині судитимуть адвоката за шахрайське заволодіння правом оренди 315 га землі вартістю понад 12 млн грн

Коростенська окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно адвоката за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах, підробки документів, зловживанні повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 364-1, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України).

За даними слідства, адвокат незаконно заволодів правом користування 315 га землі, яка належала Малинській територіальній громаді та майже 50 спадкоємцям.

Як повідомлялося раніше, він розробив комбіновану шахрайську схему. Спершу придбав корпоративні права приватного підприємства та став одноосібним його власником і директором. Потім, набувши розпорядчих повноважень, взявся за підробку офіційних документів.

Зокрема, виготовив 170 договорів оренди земельних ділянок, укладених нібито власниками з колишнім директором підприємства. Від його імені і підписав усі правочини, датуючи їх давно минулими 2004-2017 роками. Підписи замість власників землі також підробив. Попри те, що багато з них на той час уже померли.

Наступним етапом, на підставі підроблених документів, здійснив державну реєстрацію (обвинувальний акт щодо реєстратора скеровано до суду). Далі, зареєструвавши за товариством право оренди, землю вартістю понад 12 млн передав в суборенду для отримання прибутку.

Прокурором заявлено позов про стягнення з обвинуваченого заподіяної шкоди у повному обсязі. Накладено арешт на майно фігуранта – банківський рахунок та корпоративні права підприємства.

Досудове розслідування проводило Коростенське райуправління поліції, оперативний супровід – УСБУ в області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 11.06.2024

 

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа