На Житомирщині прокуратура реально повернула громаді з незаконного користування понад 160 га землі вартістю 66 млн грн

Прокурори Житомирської окружної прокуратури забезпечили реальне виконання рішення Житомирського апеляційного суду щодо повернення з незаконного користування Станишівській сільській раді понад 160 га землі.

Йдеться про землі сільськосподарського призначення, що на території колишньої Туровецької сільської ради Житомирського району.

Значний масив сільгоспугідь у 2015 році надано житомирянину в оренду без проведення конкурсу. Одержання п’яти земельних ділянок на пільгових умовах він мотивував наміром створити фермерське господарство з вирощування сільгосппродукції. Насправді згодом усю площу передав у суборенду іншому товариству.

Разом з цим прокурори встановили, що землю відповідач отримав незаконно, оскільки на той час вже як фермер займався сільськогосподарською діяльністю. За таких обставин міг отримати додаткову площу лише на конкурсних умовах.

Заявлений окружною прокуратурою позов щодо визнання недійсними договорів оренди, скасування держреєстрації та повернення землі державі судом першої інстанції не задоволено.

Таке рішення прокуратура оскаржила в апеляційному суді, який визнав вимоги обґрунтованими.

Наразі усі п’ять ділянок землі сільськогосподарського призначення вартістю 66 млн грн реально повернуто з незаконного користування територіальній громаді.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури, 14.06.2024

Поділитись
Коментарі

Читайте також

Мультимедіа